Mezei István 2 műve: Diesel-vontatójárművek tengelyhajtásának szerkezete és üzeme. Bp.,1969, Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 229 példányban.+Diesel-vontatójárművel és alkatrészeik tisztítása. Bp., 1969, Budapesti Műszaki Egyetem Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 222 példányban.
Horváth Viktor-Ocsovai István: A V. 43. sorozatú szilíciumegyenirányítós villamosmozdony műszaki leírása és kezelési utasítás. I. köt. Mozdonyvezetők részére. MÁV Tisztképző Intézet. Bp., 1971, KÖZDOK. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 1630 példányban.
Király Kálmán: A százéves magyar vasút. Különlenyomat a Budapest 1946 júliusi számából. (7. évf. 2. sz.) Budapest Könyvtára 1. Bp.,1946, Budapest Székefőváros Házinyomdája, 16 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben, a könyvtest kijár, a borító szakadt.
25 éves a Vasúti Tudományos Kutató Intézet. (1951-1976.) Összeáll.: Dr. Nagy József. Bp.,1976,KÖZDOK. Kiadói papírkötés, 120-129. oldalak között kijáró lapokkal. Megjelent 1000 példányban.
Opauszki István-Tökölyi István: Palota a sugárúton. A Magyar Államvasutak Rt. székháza. (Budapest, Andrássy út 73-75.) Bp., 2001, MÁV. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Opauszki István által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált, dátumozott példány.
"A magyar gépipar minta - s a honi munkások nevelőintézete." Tanulmányok a MÁVAG történetéből. Szerk.: Bencze Géza. Bp., 1989, Magyar Történelmi Társulat Üzemtörténeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés.
A vasúti tisztképzés száz éve. 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.