1929 Gyügyei Nagy Zsigmond (1872-1932):festőművész saját festményét ábrázoló fotója, alatta Újváry Ede színművésznek szóló dedikálással kartonon 19x23 cm
1941-1971 Varga Géza (1921-2004) színházi, és rádió rendező, Színház- és Filmművészeti Főiskola tanár, papírjai, közte: Hazai Általános Biztosító Rt. (1941) ajánlása, művelődési minisztérium igazolása (1946), Magyar Rádió igazolása (1968), gépelt önéletrajza (1971), valamint Képek a Varázsszem-ről a Magyar Televízió első ifjúsági műsoráról, két kartonlapon összesen 20 fotó, Friedmann Endre (1934-2...
1944 Bp. Illik Csárda képeslap hátoldalára írt üzenet, melyben tudatják, hogy nem utaznak, mert a vonatok nem járnak és így egyelőre nem mennek. (A harcok miatt.), 1944. III. 23., Újpestről Vésztőre küldött képeslap.
cca 1953 Orvosi egyetemi jegyzetgyűjtemény: Ideggyógyászat 3-5. rész; Elmegyógyászat 6-8. rész, összeáll.: Nyírő Gyula és munkaközössége, Bp., Jegyzetsokszorosító Üzem. Egybekötve, kicsit kopott vászonkötésben.