cca 1780-1790 Buffon, Georges Louis Le Clerc de: Naturgeschichte der Vögel. IX-XII. T. CCXCVII-CDXXXXI. 144 db madarakat ábrázoló színezett rézmetszet, német nyelvű feliratokkal, 13x8 cm. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopottas borítóval, a táblákon sérült, részben elvált bőr-borítással, egy-két foltos lappal. Csak képtáblákat tartalmazó kötet.
cca 1830-1860 Vegyes, nagyrészt francia forradalom és Napoleon témájú metszet tétel, közte egy judaikai témájú metszet is, 2 db, foltosak, közte szakadt, 23x15 cm
Gabriel Bodenehr (1664-1758): Németország közigazgatási rendszere. 3 db metszet. 19x24 cm + egy 1796-os levél bőr album borító belsejére ragasztva. / 3 etchings and one glued letter.