William N. Loew: Modern magyar lyricvs. Selected gems from Alex. Petőfi and other modern Hungarian poets. Bp.,1926, Wodianer F. és Fiai Grafikai Intézet. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Tanulmányok. Nyugat könyvtár első kiadású műveket tartalmazó kolligátum: Babits Mihály: Két kritika, Bródy Sándor: Lárvák, Hatvany Lajos: Gyulai Pál estéje. Radó Sámuel: A politikai Robinson, Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás, Henriette néném. Vaknyomott vászonkötésben.
Báróczynak minden munkái. Szerk.: Kazinczy Ferenc. 8. köt. Pest, 1814, Trattner. Rövid Vozáry Gyula gimnáziumi tanár névbélyegzőjével, Alszeghy Zsolt irodalomtörténész névbejegyzésével, ex libris-ével. Kopott félvászon kötésben, kijáró előzék- és címlappal.
Joannem Imre (Imre János (1790-1832)): Amicus Foedus Rationis Cum Experientia seu Philosophia Crisi Recentissima II-III. Pestini, 1825-1827,Typis Nobilis Matthiae Trattner de Petróza. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, a II. kötet borítója kissé kopottas, a III. kötet kopottas, a borító háta sérült, ceruzás széljegyzetekkel, néhol kissé foltos lapokkal, latin nyelven.
May Károly: A szent este. Útleírás. Altay Margit fordítása. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., ,Aczél Testvérek,("Otthon-ny."), 152 p. Kiadói javított gerincű illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Sebestyén Gyula: Elemi isk. tanító-, és tanítónőképzésünk fejlődése. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). A m. kir. vallás- és közoktatásügyi miniszter megbízásából az ezredéves ünnepély alkalmára. Kiadói kopottas egészvászon, kopottas borítóval, szakadt címlappal, intézményi bélyezővel.
Szavójai Lajos Amádé: Az "észak csillaga" ("stella polare"). Az Északi sarktengeren 1899-1900. 1. köt. Bp., [1904], Lampel. Kicsit szakadt gerincű díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.