Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 369

William N. Loew: Modern magyar lyricvs. Selected gems from Alex. Petőfi and other modern Hungarian poets. Bp.,1926, Wodianer F. és Fiai Grafikai Intézet. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
17574.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

Tanulmányok. Nyugat könyvtár első kiadású műveket tartalmazó kolligátum: Babits Mihály: Két kritika, Bródy Sándor: Lárvák, Hatvany Lajos: Gyulai Pál estéje. Radó Sámuel: A politikai Robinson, Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás, Henriette néném. Vaknyomott vászonkötésben.
17575.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Gárdonyi Géza: Mai csodák. A természet mindenségéből. Bp., é.n, Dick Manó. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés. Számozott (2715) példány!
17576.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Báróczynak minden munkái. Szerk.: Kazinczy Ferenc. 8. köt. Pest, 1814, Trattner. Rövid Vozáry Gyula gimnáziumi tanár névbélyegzőjével, Alszeghy Zsolt irodalomtörténész névbejegyzésével, ex libris-ével. Kopott félvászon kötésben, kijáró előzék- és címlappal.
17577.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Cholnoky Viktor: Néhusztán meséiből és egyéb elbeszélések. Bp., 1913, Franklin. Kissé foltos lapokkal, későbbi félműbőr kötésben.
17578.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

17579.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1941.  Budapest, 1942, Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt., Posner Grafikai Műintézet Rt., 350 p. +23 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói egészvászon kötés.
17580.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

May Károly: A szent este. Útleírás. Altay Margit fordítása. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., ,Aczél Testvérek,("Otthon-ny."), 152 p. Kiadói javított gerincű illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
17581.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00

17582.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

17583.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Arthur Koestler: A láthatatlan írás Osiris Kiadó, 1997. Kiadói papírkötésben
17584.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf.  Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.
17585.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft