Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Ötödik népies kiadás. Bp., é.n., Athenaeum, 1 t.+194+2 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kijáró lapokkal.
Bella Andor: Hívatlan vendég. Bp.,[1944],Keresztes. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza, sérült kötéssel, kissé viseltes állapotban. A szerző által Bálint Imre, a Világ c. folyóirat szerkesztője részére dedikált példány.
Fenyő László: Hűség. Bp., (1939),Szerzői kiadás,(Officina-ny.),59+3 p. Átkötött egészvászon-kötés, a 9. oldalon szerzői szövegjavítással, jó állapotban.
Turi Gábor: Kilátások. Írások két Magyarországról. Debrecen, 2011, Debreceni Egyetemi Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által Gyurgyák János (1956-) történész, szerkesztő, kiadó részére dedikált példány.
Vas Gereben: Egy alispán. Magyar korrajz. Vas Gereben összes munkái. V. kötet. Gyulay László rajzaival. Bp.,(1886),Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 491+3 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval.
Das zweite Buch der Ernte aus acht Jahrhunderten deutscher Lyrik. Szerk.: Vesper, Will. Ebenhausen, 1910, Wilhelm Langewiseche-Brandt (Die Bücher der Rose 12.). Vászonkötésben, jó állapotban.
Rédey Mária: Kassainé ifjasszony. Jászai Mari és Kassai Vidor szerelmi regénye. Kiadatlan levelek és napló alapján írta Rédey Mária. Bp., 1935, Nyugat. Kiadói félbőr kötésben, kissé kopottas gerinccel. Jó állapotban.