Szántó Tibor: A betű. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1969, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félműbőr-kötés, kopottas gerinccel.+ melléklet. Volt könyvtári példány.
Berkovits, Ilona: Illuminierte Handschriften aus Ungarn vom 11.-16. Jahrhundert. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Bp., 1968, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, német nyelven./Linenbinding, in paper cover, in cardboard folder, in German language.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Kiadói egészvászon kötésben, gerincen kis sérülés
Tímár Árpád (szerk.):A Nagybányai művészet és művésztelep a magyar sajtóban 1896-1909 (Dokumentumok a Nagybányai művésztelep történetéből I.) MissionArt Galéria, 1996. Kiadói kartonálás
René Berger: A festészet felfedezése 1-2. 1. kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1977, Gondolat. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papírtokban.