Baráthosi Balogh Benedek: Három székely diák kalandos utazása a föld körül. Bp.,é.n.,Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy lap kijár.
Kertész Erzsébet (Ingrid Holsen): Zsuzsi menyasszony lesz. Pályi Jenő rajzaival. Bp., 1942,Nova,(Kalász-ny.), 126+2 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Ingrid Holsen: Zsuzsi Virágospusztán. Átdolgozta Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Bp., 1942,Nova. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopottas borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Ingrid Holsen: Zsuzsi az intézetben. Átdolgozta Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Bp., 1942,Nova. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopottas borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
[James] Fenimore Cooper: Skalpvadászok. Cooper összes indán történetei. (Vadölő, A vadon útjain, Bőrharisnya.) Az ifjúság számára átdolgozta: Szirmai Józsefné. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp.,1943,Dante. Egy egészoldalas színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.