Baráthosi-Balogh Benedek: Turáni regék és mondák a világ teremtéséről. Baráthosi Turáni Könyvei I. Bp.,1926, Szerzői kiadás, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat, 159 p. Első kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Rudolf Broby-Johansen: Az öltözködés története. Fordította: G. Beke Margit. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Hajós József: Az ősember a modern tudomány világításában. Bp.,1913,Rényi. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzással, de amúgy jó állapotban.
Horváth Jenő: Szavójai Jenő herceg. A dunai monarchia kialakulása. Bp., (1941), Cserépfalvi, 333+1 p.+ 8 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott aranyozással, kissé sérült gerinccel.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, némileg sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, festett lapélekkel. Uncius! / Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in Hungarian language.
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall' Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet. Giovanni Francesco Geme...
Tungsram-(arc)képek. Szerk.: Víg Károly et al. Bp.,2005, Szerzői kiadás, (Rétrion-ny.) Kiadói műbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban. Első kiadás. Két szerkesztő, Vígh Károly és P. Szabó Gábor dedikációjával.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben