Türr Lajos: Két királyi vetélytárs. Történeti tanulmány. Sopron, 1889,(Rónai Frigyes-ny.), 188+4 p. Átkötött papírkötésben, magánkönyvtári bélyegzővel.
A Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Bizottsága másolat- és kéziratgyűjteményének ismertetése. Összeállította: Dr. Lukinich Imre. Bp.,1935, MTA, 121 p. Kiadói papírkötésben.
Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, kis hiány rajta
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1974, Műszaki. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval. Az egyik szerző, Winkler László (1926-2001) muzeológus, repüléstörténet-kutató dedikációjával.
Taine, Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaroszág alakulása. Ford. Dr. Toldy László, Csiky Gergely. 1 köt. Bp. 1881. MTA. 1 sztl. lev. 664 l Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egyetlen magyar kiadás.