Püspöki Nagy Péter: Piacok és vásárok kezdetei Magyarországon 1000-1301. I. kötet. Bratislava, 1989, Madách Könyv- és Lapkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vegyes Trianon témájú könyvtétel, 3 db: Raffay Ernő: Magyar tragédia. Trianon 75 éve. Bp., 1995. Püski. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált. + Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal. Budapest, 1990, Tornado Dannenija. Kiadói papírkötés. + Dr Palotás Zoltán: Trianoni határok. Bp.,1990, Interedition. Kiadói papírkötés.
Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1877, Killián Frigyes, 140+4 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, a borítója és a gerince kopott, sérült, az előzéklapon ceruzás jegyzettel, a kötése megtört, sérült.
Kéry Gyula: A Magyar Szabadságharcz Története Napi-Krónikában. (1848) Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, 772 p. A borító kopott. A gerince és a kötése sérült, laza. Pár lap kijár. (Címlap, 771/772 p. és a hátsó védőlap.) Az elülső védőlap hiányzik. A könyvben néhol ceruzával, tollal bejegyzés, jegyzet.