cca 1850 Jelzés nélkül: Az ifjú Ferenc József. Olaj, vászon, restaurált, keretben, 93×74 cm / cca 1850 Emperor Franz Joseph, oil, linen, restored, 93×74 cm
Grassy József (1894-1946) altábornagy, az újvidéki razzia vezetőjének családjának saját kézzel írt beszámolója az újvidéki események, és első sorban az azt követő eseményekről, hadbírósági eljárásról egészen a szökéséig, fénymásolat.
1975 a Magyar Néphadsereg politikai főcsoportfőnökségének előterjesztése csehszlovák nemzetvédelmi miniszter látogatásának sajtótervéről, gépelt irat, Czinege Lajos vezérezredes láttamozásával
1875-1923 Vegyes katonai irat tétel, 14 db, nagyrészt német, kisebb részben magyar nyelven, Éder Pál (1849-1916) cs. és kir. ny. főhadnagy és fia, Éder Győző (1890-1980) m. kir. ny. huszáralezredes hagyatékából, közte Éder Pál és Győző anyakönyvi kivonataival.
1914. szeptember 6. Az Érdekes Újság , II. évf. 36. szám, benne számos katonai fotó az I. vh. szereplőiről, eseményeiről, fegyverekről, politikusokról, stb., 48p
1914. augusztus 23. Az Érdekes Újság , II. évf. 34. szám, benne számos katonai fotó az I. vh. szereplőiről, eseményeiről, fegyverekről, politikusokról, stb., 48p