Bertuch, F(riedrich) J(ustin): Természethistóriai képeskönyv az ifjúság hasznára és gyönyörködtetésére. Negyedik darab. Bécs, 1807, Pichler Antal, 108 sztl.+ 5 t. (Színezett rézmetszetek.) Latin, magyar, német és francia nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két lap sarkán hiány, 5 tábla kivételével a többi hiányzik.
Kováts Mihály: Magyar patika, azaz Magyar- és Erdélyországban termő patikai állatok, növények és ásványok, orvosi hasznaikkal egyetemben. 1. rész. Amor Librorum. Bp.,2008, Ventus Commerce. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban. Kísérőlappal.
Az 1835-ös, pesti Eggenberger-féle kiadás, reprint kiadása.
Henry Emery: A növények élete. A növényvilág leírása. Ford.: Mendlik Alajos és Király Pál. Az eredetivel összehasonlította és jegyzetekkel kísérte Klein Gyula. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXII. Bp.,1883, K. M. Természettudományi Társulat, XIV+783 p. Kiadói aranyozott, álbordás gerincű félbőr kötésben, kopott, foltos borítóval, kopott gerinccel, de belül jó állapotban.
Dr. Oláh Gyula: Az ember és az egészség. Bp.,1899, Athenaeum. Szövegközti ábrákkal. Egyetlen kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lapszéllel.
Hankó Béla. A megújhodás. Elvesztett testrészek visszaszerzése. Idegen testrészek átültetése.
Bp. (1927) Athenaeum. 186 l. 1 sztl. 1 t. (fotó) Nagyon gazdag szövegközti ábrákkal, fotókkal. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Egy apró sérüléstől eltekintve szép állapotban
A magyar diabetológia története. Szerk.: Dr. Winkler Gábor, Dr. Jermendy György. Bp., 2008, Tudomány Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.