2 db ásványtani könyv: Az erdőbényei Mulató-hegy ásványai. Szerk.: Papp Gábor et al. Miskolc, 1993, Herman Ottó Múzeum.; A Kárpát-övezetben felfedezett ásványok (időszaki kiállítás). Miskolc, 1996, Herman Ottó Múzeum. Papírkötésben, jó állapotban.
Vegyes természettudományos könyvek, 5 db:
Dr. Kormos Tivadar: Az ősember világa.; Zelovich Kornél: A jövő energiaforrásai.; Népszerű Természettudományi Könyvtár 5.,7. Bp., 1926-1928, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés.
A természettudományok elemei 3 kötete (IV.,VI.,VIII):
Dr. Bozóky Endre: Az elektromos sugárzás.; Id. Entz Géza: Az állati szervezet és élet alapvonalai. A legegyszerűbb állat.;
Id. Entz Géza: Az állati szervezet és élet alapvonalai. Az édesvízi hidra.; Bp.,1905-1907, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötésben.
Változó állapotban, kissé szakadt borítókkal.
Dr. R. H. PIerson: Compendium der Electroterapie. Leipzig, 1882, Verlag von Ambr. Abel., VIII+227 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, a lapéli folttal.
Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., (1939), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 279 p. XVI t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, javítással.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
The fauna of the Fertő-Hanság National Park. Volume I. Szerk.: S. Mahunka. Bp.,2002, Hungarian Natural History Museum. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.
The Bátorliget nature reserves - after forty years -. Volume 2. Studia Naturalia. Szerk.: S. Mahunka. Bp.,1991, Hungarian Natural History Museum. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.
Dr. E. Jacobi: Atlas der Hautkrankheiten mit Einschluss der Wichtigsten Venerischen Erkankungen für Praktische Artze und Studierende. I. band. Berlin-Wien, 1913, Urban-Schwarzenberg. Német nyelven. Színes táblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.