3 db kutyákkal kapcsolatos könyv: Szinák-Veress: Kutyakalauz, Konrad Lorenz: Ember és kutya, Dr Anna Laukner: Kutyakereső és partnerteszt - 100 kutyafajta.
Dr. Nógrádi László: Séták a nagy természetben. Dr. Lutz K. G. "Wanderungen" c. munkája nyomán hazai viszonyainkhoz alkalmazkodva. A közönség s különösen az ifjúság számára: - -. Bp.,1914, Athenaeum. Átkötött, javított modern kemény-kötés, az eredeti borítót felhasználták.
Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. I-II. kötet. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. Bp.,1913, Athenaeum. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás. I-II. kötet. Bp., 1955-1959, Művelt Nép. Negyedik, és második kiadások. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Handbook of Chemistry and Physics. Szerk.: Charles D. Hodgman. Cleveland,1962,The Chemical Rubber Publishing. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1939, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Josef Augusta: Az ősvilág állatóriásai. Fordította: Zólyom Antal. Pécs,1994,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés.
Bernhard Grzimek: Ausztrália különös állatai. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés.