Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Dr. Dénes István: Baj van Tiszántúl! Bp.,1937, Váradi Béla "Forum"-nyomdája, 139+2 p.+1 t. (Kihajtható térkép-melléklettel.) Szövegközti térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé hiányos gerinccel, az elülső borítón törésnyommal.
Mátyás Király emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., é.n. (1940), Franklin-Társulat, 574+1+522+2 p. Kiadói félbőrkötésben, szép állapotban.
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432+446 p. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, beragasztott újságkivágásokkal, az I. kötetben 1919-es bélyegekkel, jó állapotban.
Torma István (szerk.): Magyarország régészeti topográfiája. 3. kötet Devecseri, Sümegi járás régészeti topográfiája. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval térképmellékletekkel.