Vitézek évkönyve. 1927. I. évfolyam. József királyi herceg altábornagy fővédősége alatt szerkeszti: Pekár Gyula. Bp.,1927, "Vitézek évkönyve", (Pallas-ny.), 263 p.+ 20 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Nagyiványi Zoltán: Idegenlégiótól a Szovjetunióig. Bp., 1934, Révai. A szerző dedikációjával Nyírő Gyula orvos részére. Kicsit laza vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. Bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Veltzé Alajos.(szerk.) A mi hőseink: Tisztek. Woinovich Emil vezetése alatt Bp., 1916, Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, két lap kijár.
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőbortóval, jó állapotban.
Magyar Őrszem. Szerk.: Dr. Demjén Géza, Tas József. Bp.,1913, Singer és Wolfner, 238+2 p. Átkötött félbőr-kötésben, rossz állapotban, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Klaus-Ulrich Keubke: Uniformen der preußischen Armee. 1858/59. Berlin, 1989, Militärverlag der DDR. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói karton-tokban, 10x7 cm.