Sz. I. Stejman: A kosztromai szarvasmarha kitenyésztése. Bp.,1950,Magyar-Szovjet Társaság Kiadója-Új Magyar Könykiadó N. V. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Dr. Bernátsky Jenő: A gyümölcskertészet elmei. Különös tekintettel a gyümölcsfák betegségei elleni védekezésre. Gazdasági tanácsadó. 27. Bp., é.n., Athenaeum, 237 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben.
Boitard, M. - M. J. Janin: Le jardin des plantes. Description et moeurs des mammiferes de la ménagereie et du muséum d'histoire naturelle. Paris, ca 1870. Gustave Barba, Kiadói félbőr kötésben. Kissé sérült
Rätsch, Christian: A szerelem füveskertje. Az afrodiziákumok a mítoszokban, a történelemben és napjainkban. Bp., 1994, Terra. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Hermann Ottó: Erdők, rétek, nádasok. (Válogatás Herman Ottó műveiből.) Vál. és szerk.: Szepesi Attila. Szecskó Péter rajzaival. Bp.,1986, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.b