M. Schwarte: Der große Krieg. 1914-1918. I. Bände: Der deutsche Landkrieg. I. Theil: Von Kriegsbeginn bis zum Frühjahr 1915. Leipzig, 1921, Johann Ambrosius Barth,XVI+535 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, térképek-mellékletek nélkül.
Lord Jellicoe: Der U-Boot-Krieg. Englands schwerste Stunde. Berlin,1935,Otto Schlegel. Németn nyelven. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, kis sérüléssel a borító egyik sarkán.
A katonaorvos-tudomány néhány kérdése. Tanulmánygyűjtemény. Szerk.: Birkás János. Bp., 1978, Magyar Néphadsereg Egészségügyi Szolgálat Főnöksége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-2. kötet. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916.Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 448+398 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet: gerincen kis sérüléssel, kis kopásnyomokkal, ...
Brankovics György: A magyar szabadságharcz története. Bp., 1909, Franklin, 419 p.+3 t. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, 4 hiányzó táblával, 38-43. oldalak között két lap és egy tábla kijár.