Martino Gerbert: Principia Theologiae canonicae quoad exteriorem ecclesiae formam et gubernationem.
S. Blasil (St. Blasien), 1758., 500 p. + 8 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kopott, sérült egészbőr-kötésben, hátulsó szennylapon korabeli bejegyzéssel.