Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83...
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített ig...
G .di Canesi - Cassi Ramelli: Architetture luminose MIlano, 1941. Ulrico Hoepli. Egészvászon kötésben, sok illusztrációval Volt könyvtári példány. / In full linen binding with many illustrations. Library example
Langl József: Képek a történelemhez. A legnevezetesebb korszakalkotó építészeti műemlékek gyűjteménye. Kézikiadás 62 szinnyomatu képpel sépia modorban magyarázó szöveggel. Bp., (1894.) Hölzel és Társa. 2 sztl.lev. 61 kőnyomatos t. (építészeti műemlékek) 120 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, könyvjelzővel. Rendkívül ritka, nagyon szép állapotú könyv.
Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.