Türckische Und Ungarische Chronica Oder Kurtze Historische Beschreibung aller deren, zwischen dem Hochlöblichsten Ertz-Hausz Oesterreich, auch anderen Christlichen Potentaten eines Theils; Und... dem Türcken, anders Theils vom Anfang bis hierher geführter Kriege sowohl in Ober-und Unter-Ungarn Als Siebenbürgen... aus den Schriften unterschiedlicher glaubwürdiger Authoren... Neben Beyfügung Vieler ...
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p.+ 1 t. (kihajtható térkép.) Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítókon kis szakadásokkal, az I. kötet elülső borítója javított, a II. kötetben 3 lapon ceruzás aláhúzásokkal.
Attilio Vigevano: La Legione Ungherese in Italia. (1859-1867.) Roma, 1924, Liberia dello Stato, XVI+230 p.+6 t.(térkép-melléklettel.) Olasz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Antonio Widmar/Vidmár Antal (1899-1980) irodalomtörténész, műfordító, az olasz királyi követség sajtófőnökének saját kezű ajándékozási soraival Benda Jenő (1882-1944) író...
Aquincumi babérágak. Kuzsinszky Bálint emlékének szenteli Budapest székesfőváros közönsége és a Pázmány-Egyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Laureae Aquincenses Memoriae Valentini Kuzsinszky Dicatae. I-II. kötet. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Universitatis de Petro Pázmány nominatae Budapestensis provenientes. Ser. II. No 10-11. Bp., 1938-1941, Kir. M. Pázmán...
Pór Antal: Nagy Lajos. I-II. kötet. (Egyben.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 8+256 p. +11 t.+4+257-628 p. + 9 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos lapszélekkel./ Modern linen-binding, with spotty edge pages. In Hungarian language.
Zarándy A. Gáspár:Árpád vére. Hohenlohe. Dedikált! Bp., 1904, Hornyánszky Viktor csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kopottas, sérült kiadói egészvászon kötésben, merített papíron.
Magyar Történelmi Archívum sorozat, 9 db. Kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban, a mappákban 87 db témát tartalmazó mappával. Reprodukciókkal, mellékletekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. Az első kötetben tulajdonosi oklevéllel. 2128. számú sorszámozott példány. A teljes gyűjteményt igazoló kiadói levéllel. Jó állapotban.
Antonio Bonfini: A magyar történelem tizedei. Fordította Kulcsár Péter. Bp.,1995, Balassi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Half-linen-binding, in cover. In Hungarian language.
Boross Mihály: A dicsőült gróf Széchenyi István életrajza. Eredeti kútfők után népszerüen előadja ~ ~. Gróf Széchenyi István arczképével (nyomt. Rohn, Pesten) Pest, 1860. Heckenast Gusztáv. 1 t. (kőnyomat), [4] 100 p. Korabeli félvászon védőkötésben.
Pór Antal: Róma története a nyugati birodalom elenyészeteig. Bp.,1873, Athenaeum, 1 t.+VI+454+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Csizmadia Andor: A magyar választási rendszer 1848-1849-ben. (Az első népképviseleti választások.) Bp.,1963, Közgazdasági és Jogi. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel. A szerző által dedikált.
Pártunk harca a demokráciáért. (A Független Kisgazda-, Földmunkás-, és Polgári Párt története.) Szerk.: Dr. Dömötör László, Szilágyi István. Bp.,(1947.), Magyar Írás, 293+3 p.+ 8 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói kopott félvászon-kötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.