M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon...
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói papírkötésben, gyűrődéssel, apró szakadásokkal a borítón. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója által özvegy Gyöngyi Izsóné részére (Gyöngyi Izsó (1860-1923) színész, színigazgató) dedikált, dátumozva (1930....
Shakespeare, William: Hamlet, dán királyfi. Ford.: Arany János. Bev. és jegyzetekkel ellátta: Alexander Bernát. Shakespeare Összes Színművei XXIV. köt. Bp., 1914, Franklin, XXXIX+1+243 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, ceruzás jegyzetekkel, bejelölésekkel. "Faragó Ödön Könyvtára" bejegyzéssel. Faragó Ödön (1876-1958) színész, rendező, a kassai Nemzeti Színház igazgatójának könyvtárából.
Karinthy Frigyes 3 műve, egybekötve: Budapesti emlék. Meséskönyv. Képeskönyv.; Grimasz. Szatírák és humoreszkek., A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. Bp.,[1913-1914-1918],Athenaeum, 1 t.+157+3;128;2+28+4 p. Első kiadások. Átkötött félvászon-kötésben, rossz állapotban.
Dr. Pisztóry Mór: Bevezetés az államtudományokba. Bp., 1876., Eggenberger (Hoffmann és Molnár-ny.), VIII+222+2 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, egy-két aláhúzással, dohos. Ritka!
Vörösmarty összes munkái. VI. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Bp., 1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel.
Vörösmarty összes munkái. IV. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Bp., 1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Balázs Béla-Bartók Béla: A kékszakállú herceg vára. Opera egy felvonásban. Bp.,1979, Zeneműkiadó. Kiadói aranyozott nyl-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. Számozott (1500/835.) példány.