A magyar konyha szakácskönyv és házi cukrászda. Több mint 1200 vénynyel, 120 étlappal, 122 képpel. Szerk.: Kovács Teréz. Bp.,é.n.,Franklin, 459 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói illusztrált, félvászon-kötés, kopott gerinccel és borítóval, kissé foltos hátsó borítóval, kissé laza kötéssel.
Vági István-Fehér Dániel: A talajtan elemei. Különös tekintettel a talaj biológiájára és genetikájára. Sopron, 1931, (M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskola Könyvkiadóalapja,(Vitéz Tóth Alajos-ny.), XI+985 p.+14 (fekete-fehér képek)+1 t.(kihajtható térkép.) Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli kopottas átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, az elülső szennylap kijá...
Mühle Árpád: A legszebb levél- és dísznövények, ezek művelése és ápolása. Temesvár, 1908, szerzői. Díszes, kicsit kopott szecessziós papírkötésben, jó állapotban.
Mahács Mátyás: Gyakorlati gyümölcstermesztés. Bp., 1922, Légrády, VII+288+4 p.+4 t. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Szanyi István: Tudnivalók a magyar fűszerpaprikáról. M. Kir. Mezőgazd. Vegykísérleti és Paprikakísérleti Állomás kiadványai, 14. Szeged, 1937., M. Kir. Mezőgazd. Vegykísérleti és Paprikakísérleti Állomás, 16 p. Kiadói papírkötés.
Csizmadia László-Rácz József: Gomba és bor. Szelényi Károly fotóival. Bp.-Veszprém,é.n.,Magyar Képek. Kiadói aranyozott bársonykötés, díszkiadás, jó állapotban. Az egyik szerző, Rácz József által dedikált, dátumozott példány.
Vegyes növényvédelemmel kapcsolatos tétel, 4 db: Donner István: Mentsük meg gyümölcsfáinkat. Bp., 1926, Új Barázda, 14+2 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval. M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálatának kiadványai 1., 9. sz.: Általános védekező munkák a gyümölcsösben. Összeáll.: Kadocsa Gyula, Ránky Sándor és Urbányi Jenő. + Védekezés gyümölcsfá...