Nyírfás Pyrker Dezső: Őcsi és a történelem. Ifjúsági regény. hn., 2005, Esztergár Pál. Kiadói papírkötés. A könyv szerkesztője és kiadója: Esztergár Pál által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Életbátorságra vezető kalauz - Perlaky rádióbeszédei. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Perlaky által dedikált! Kiadói papírkötés, széteső, viseltes állapotban.
Scossa Dezső: Amor Verus. "Könyves Kálmán" Regénytára. Pataky László eredeti rajzaival. Bp., 1893, "Könyves Kálmán". Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap belsején, és az utolsó lap hátoldalán rajzzal.
Heltai Jenő: A néma levente. Fáy Dezső illusztrációival. Bp., é. n., Athenaeum. Harmadik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, három javított, kissé sérült lappal.
Farsang Árpád: Egy népszavazás hordaléka. 2004. december 5. tanulságai. Bp., 2006., Új Ember. Kiadói papírkötés. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Gyurácz Ferenc: Személyes ügyeim. Tanulmányok, esszék. Magyar Nyugat Történeti Kiskönyvtára 10. Vaszilvágy, 2009., Magyar Nyugat. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Pietro Aretino: A hetérák tudománya avagy hogyan oktatta ki Nanna, a híres kurtizán, lányát, Pippát, a szerelem művészetére. Szász Endre illusztrációival. Bp., é.n., Képes7. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Reprint kiadás.