M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon...
Ney Ferencz: Gyermekek könyve képekkel. Írta --. Második, bővített kiadás. Pest, 1851. Emich Gusztáv. 128 p. + 16 kézzel színezett rézm. t. Ceruzás firkákkal, néhány lapon kis beszakadással, egy lapon, szöveget nem érintő kis hiány. Korabeli, laza egészvászon kötésben. Nagyon ritka!
May Károly: A szent este. Útleírás. Altay Margit fordítása. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., ,Aczél Testvérek,("Otthon-ny."), 152 p. Kiadói javított gerincű illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Kisfaludi Kisfaludy Sándor minden munkái. Kiadta: Toldy Ferenc. I. kötet. A költő képével. pest, 1847, Heckenast Gusztáv. Bordázott gerincű félbőr kötés, festett lapszélek, sérült gerinc, foltos lapok, kopottas állapotban.
Györffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. I. köt. Bp., 1943, Turul, 477 p.+XXI t. (Fekete-fehér képek.)+2 térkép+11 mell. Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban, sérült gerinccel.
Foa Eugenia: A párisi kis Robinson vagy az ipar győzelme. Ford.: Zichy Ágoston. Pest, 1851., Emich Gusztáv, 238 p.+1 t. (Pest, Tyroler J. színezett acélmetszet.) Kiadói kopott félvászon-kötésben, ajándékozási sorokkal, 3 tábla hiányzik.
Lukács Pál: Kis dalos. A kicsinyek nagy barátja. Lukács Pál Gyermek-iratai. I. köt. Pest, 1860., Osterlamm Károly, 4+151 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben, rossz, megviselt állapotban, hiányzó gerinccel, kopott sérült borítóval, sérült, hiányos lapokkal,(de a szöveget nem érintő hiánnyal), foltos lapokkal.+Próbák. Elbeszélés az ifjuság számára Hoffmann Ferenc után ford.: Kun Béla. Pest...