10 000 Ft
25,91 EUR, 28,57 USD
1894 Kakas Márton. Sipulusz Lapja. 1894. szept. 30.-1894. dec. 23. I. évf. 1-13. sz., majdnem teljes évfolyam, egy szám hiányzik. Szerk.: Sipulusz (Rákosi Viktor.) Korabeli reklámokkal. Illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, néhol foltos, a lapokon egy részén szakadás, 4+4+4+4+4+4+4+4+4+4+4+4 sztl. lev.+16 p. Sipulusz álnéven alkotó Rákosi Viktor által szerkesztett élclap. Az első évfolyam dátuma tévesen 1890, helyesen 1894. A Kakas Márton eredetileg Jókai Mór írói álneve volt.