Steve Crawford: Csatahajók és repülőgép-hordozók. Ford.: Veperdi András. Bp.,2000,Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylap hiányos, sérült.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. Bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő ("legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak") részére szóló ajándékozási soro...
Nagy János, Dr. Pataki István, Sterl István (szerk.): 20 év a szocializmus és a béke védelmében . Bp., 1975, Zrínyi. Kiadói vászon kötés, kiadói papír védőborítóval. Volt könyvtári példány.
Dombrády Lóránd, Nagy Gábor (szerk.): Fegyverrel a hazáért. Magyar ellenállási és partizánharcok a második világháború idején. Bp., 1980, Kossuth-Zrínyi. Kiadói vászon kötés, kiadói papír védőborítóval. Volt könyvtári példány.
M. Schwarte: Der große Krieg. 1914-1918. I. Bände: Der deutsche Landkrieg. I. Theil: Von Kriegsbeginn bis zum Frühjahr 1915. Leipzig, 1921, Johann Ambrosius Barth,XVI+535 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, térképek-mellékletek nélkül.