Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás. A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.
J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről. II. kötet. Összegyűjté és közlé: Bourneville. Ford.: Koller Gyula. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XXXV. Bp., 1879., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+388 p.+ 10 t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított gerinccel, kissé foltos ...
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. [Bp.,1904, Franklin-ny.], 3-326+2 p. Második, bővített kiadás. Átkötött modern aranyozott egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadt borítóval.