Kalevala. Fordító: Rácz István. Helsinki, 1976., Fordító saját kiadása. Könyvkereskedői forgalomba nem került. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
A szerző, Rácz István (1908-1998) műfordító által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált. Ritka!
Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, "Vöröss János Könyvtárából" bebélyegzéssel, névbejegyzéssel, jó állapotban. Ritka!
Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. II. köt. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Gál István. Erdélyi Ritkaságok. 13. Kolozsvár, [1944.], Minerva, 164 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,)Pesti Napló,(Hornyánszky-ny, 140 p.+ 1 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. 10 egészoldalas táblával, előttük feliratos hártyapapírral. Kiadói egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.
Lándor Tivadar(szerk.): Vörösmarty-album. A költő válogatott költeményei. Csongor és Tünde. Húsz színes műmelléklettel és számos szövegképpel. Bp.,én.,Pesti Napló, (Franklin.) A Pesti Napló Előfizető számára készült kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben.
Magyar Nagy Lexikon. 1-19.+Művek Lexikon 1-3.+Kronológia 1-2. Teljes sorozat. Bp., 1993-2006, Akadémiai Kiadó. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
1943 A Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesületének hetvenöt éve 1867-1942. Bp., 1943, Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesülete. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Horthy Miklós, és Horthy István képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, laza,kissé sérült fűzéssel, ajándékozási sorokkal.
Boromisza Jenő: Arany János, mint esztétikus. Versecz, 1910., Özv. Kirchner J. E.-féle Műintézet, 31+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, intézményi bélyegzővel.
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1989, Pytheas Kft, Franklin Nyomda,16 sztl. lev. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. 1947-es Nyugat kiadás reprint kiadása. Illetménykötet az Országos Könyvbarát Kör tagjainak. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Goethe: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. Bp.,1958, Magyar Helikon. Első, magyar nyelvű, teljes kiadás. Kiadói selyemkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (1420/1383.) példányban. Magyar Helikon, fülszöveges könyvjelzővel.
Ady Endre: Ady Endre válogatott versei. Válogatta Dóczy Lajos. Illusztrálta Jaschik Álmos. Bp.,1921, Pallas, 234+2 p. + 8 t. (Jaschik Álmos színes, feliratos hártyapapírral védett illusztrációi). Félbőr-kötésben, kopott borítóval, pótolt gerincel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.