Férfiszülte leány. Finn népmesék. Vál. és a jegyzeteket írta: Pirkko-Liisa Rausmaa. Ford.: N. Sebestyén Irén. Ortutay Gyula utószavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1969., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ma mentem, holnap jöttem. Kazáni tatár népmesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Agyagási Klára. Ford. többen. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1981., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas népmesék. Vál., az utószót és a jegyzetket írta: Róna-Tas András. Ford. többen. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Csenki Sándor: A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány népmesék. Ford.: Mészáros György és Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla munkája. Az illusztrációkat Bartha László készítette. Népek meséi sorozat. Bp., 1974., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Nagy Méda: Lányok a havasokban. Bp., Szent István Társulat. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, borító alja kissé foltos, előzéklapon Pestszenterzsébeti leánygimnázium bélyegzőjével és ajándékozási bejegyzéssel.