cca XIX. sz. Katar. Közel keleti szúrófegyver. Karra csatolható tőr közelharchoz. Fém, gazdagon díszített. Piros és sötétzöld, az életet és halált szimbolizáló féldrágakő díszítéssel. Ezüsttel ötvözött fehér fém. / Katar Medieval Middle-Eastern dagger for close fights. Ornamented metal with two half-gems. Silver alloy. 20 cm
XX: sz. eleje : Szabadkőműves pálca. Ezüst végekkel. Gravírozott szimbólumokkal. Díszdobozban. Az ezüst végek lejárnak. 23 cm / Freemason cane with encrypted symbols on the silver ends. In case.
Régi japán fa ékszeres doboz. Festett, plasztikus figurális díszítéssel. Csont és gyöngyház berakással. Belsejében szövet béleléssel és helyéről elmozdult tükörrel. Doboz kopott, éleinél kisebb sérüléssel. 9x18x24,5 cm.