Szalontai Barnabás: Kerámia a nyírbátori paraszti háztartásban. Közlemények a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézetéből. 23. Debrecen, 1970, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézete, 241+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Maler und Werk sorozat 8 kötete: Böcklin, Courbet, Runge (2db), Richter (2db), Sisley, Leibl. VEB Verlag der Kunst, Dresden, 1975-1979. Kiadói papírkötés. Német nyelvűek.
A. G. Barszkaja-V. N. Berezina-A. N. Izergina: Ermitázs. Francia festészet. A XIX. század és a XX. század eleje. Leningrád-Prága,1966.,Szovjetszkij Hudozsnyik-Artia. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
6 db művészeti könyv tétel: Iain Zaczek: Az impresszionisták. Bp., 1994, Pesti Szalon Könyvkiadó. Varrott keménykötés. Kampis Antal : Szinyei Merse Pál (A művészet kiskönyvtára), Bp., 1975, Corvina. Zádor Anna: A XIX. század művészete. Klasszicizmus és romantika. Bp., 1976, Corvina. Karátson Gábor: Miért fest az ember. Bp., 1970, Corvina. Szabados Árpád: Metszés és nyomtatás. Bp., 1972, Corvina. V...