Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n., Pesti Napló. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, belül a gerincnél részben levált, első néhány lap kijár.
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei. Magyarország művészeti emlékei. I. köt. Bp., 1938, Műemlékek Orsz. Biz. Kiadói félbőr sorozat-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
Székely András: Kós Károly. Budapest, 1979, Corvina, Offset és Játékkártya Nyomda, 12 p+12 t.. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Kiadói illusztrált, papír mappában, magyar, angol, német és francia nyelven. Mappa szakadt, 1 db nyomat hiánnyal.
Vegyes nagy képzőművészeti kiállítási katalógus tétel: Derkovits, MNG, 1965, összeragadt lapokkal. Lesenyei Márta, 1962, firkált. Studio 72, ismeretlen által dedikált, firkált, Id. Szabó István, MNG, 1978. Máriási (Masznyik) Iván, 1982. IV. Magyar Képzőművészeti kiállítás, Műcsarnok, 1953. Vilt Tibor, 1986, Székesfehérvár, válogatott bibliográfiával mellékletként, ajándékozási sorokkal. Ujházi Pét...
Emlékkönyv. 70 éves az Országos Onkológiai Intézet. Szerk.: Szücs Gábor. Bp., 2006, Országos Onkológiai Intézet. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVIII. században. Magyarországi barokk festészet. II. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp.,1958, Képzőművészeti Alap, 470+2 p.+ 6 t.(Színes, egy kihajtható, hártyapapírral.) Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Jürg Da Vaz: A semmi öröme. The joy of nothing. Szerk.: Fitz Péter. Ford.: Baranyai Edit. Bp.,1998., Fővárosi Képtár - Kiscelli Múzeum. Magyar és német nyelven. Számos illusztrációval. Kiadói papírkötésben.