Komjáthy István: Mondák könyve. Hun és magyar mondák. Boromisza Zsolt rajzaival. Bp., 1956., Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötésben.
Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásába és irodalmába. I. köt. MTA Történettudományi Intézet. Bp., 1951., Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Csóka J. Lajos: A latin nyelvű történeti irodalom kialakulása a XI-XIV. században. Irodalomtörténeti Könyvtár 20. Bp., 1967, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 600 példányban.
Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902., MTA,(Hornyánszky-ny.), IX+1+VIII+392 p. Kiadói papírkötés, 3 kijáró lappal, kissé szakadt borítóval.
The history of surgery in Nagasaki. Szerk.: Nakanishi Akira, Tsuchiya Ryoichi, Ito Toshiya, Miyasaka Mashide. Nagasaki, 1999, Showado Company. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Christiane Desroches-Noblecourt: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. Bp.,1985,Corvina. 4. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, jó állapotban.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. Bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.