1918.Hajós Alfréd (1878-1955) az újkori olimpiák történetének első magyar bajnoka saját kézzel írt levelezőlapja fiának a frontról, tábori postai levelezőlapon. / 1918. Autograph letter of Alfred Hajos, the first Hungarian olympic champion (swimming), from the WW: I. Battlefields
Seregély Dezső (1867-1948): Magyar Királyi Honvédség Sportverseny tervezet (plakett- és/vagy plakátterv), 1922 szept. Akvarell, papír, hajtásnyomokkal, jelzett, hátoldalán a művész aláírásával és elbíráló sorokkal, 29,5x20 cm
1934 101-es Emlékek. I. évf. 2. sz. 1934. jan. A volt békéscsabai cs. és kir. 101. gyalogezred "Bajtársi Köre" röpirata. Szerk.: Machalek Pál. Békéscsaba, "Körösvidék Rt.", gyűrött, címlapon kis hiánnyal, 8 p.