Theer, Adolf (1811-1868): Hölgy trikolórban, 1860 körül. Litográfia, papír, jelzett a dúcon (Adolf Theer pinx., Stich u. Druck d. Kunst Anst. Pestr. Lloyd in Triest), paszpartuban, lap alja kissé foltos, 11x8,5 cm
R. Alt (1812-1905): A' Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litho kartonra kasírozva Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Mag...
Nypoort-Birckenstein: Esseck (Eszék, Osijek, Essegg) látképe, előterében katonákkal, feltehetően az oszmánok elleni felszabadító háborúk idejéből, a XVIII. sz. végéről. Rézmetszet, papír, jelzés nélkül, paszpartu kartonra kasírozva, hátoldalán későbbi feliratozással. 16x10 cm. / Nypoort-Birckenstein: Esseck (Eszék, Osijek, Essegg), now Croatia, probably from the time of the wars against the Ottoma...
Kossuth Lajos imája a kápolnai elesettek felett 1849. évi Február 27 napján. Dekoratív, részben színes litográfia, Böhm Pál festménye után kőre rajzolta Haske Ferencz, nyomtatta Grund Vilmos. Pesten, é. n. (1850-70 körül). Lap alján kisebb szakadással. Képméret: 42x55 cm Ritka kőnyomat!
cca 1715-1750 Domenico Lovisa (1690 k.-1750 k.): Velence: Palazzo Ruzzini a S. Maria Formosa.rézmetszet, papír, a szerző Il gran teatro di Venezia c. munkájából, olasz, latin és francia nyelven feliratozva, 28×34,5 cm / cca 1715-1750 Domenico Lovisa (cca 1690-cca 1750): copper etching, paper, from the author's Il gran teatro di Venezia, with notes in Italian, Latin and French, 28×34,5 cm