Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat, cukrászok, vendéglősök, és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Hatodik kiadás. Bp. é. n. Rozsnyai Károly, 424 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán ütődéssel, az elülső és hátsó kötéstábla belsején, szenny- és előzéklapokon foxing foltokkal, de belül ...
A jó házikonyha. A sűtés-főzés tudományának új kódexe. Összeállította bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet. Bp, é.n., Singer és Wolfner Rt. Tizenegyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, enyhén kopottas borítóval.
B. Petényi Judit-Béry György-Kovács István-Pálfy Pál: Kórházi központi konyhaüzem technológiai követelményei új és rekonstrukciós tervek kialakításához. Bp., 1976., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési és Információs Központja, 101 p.+53 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az egyik sarkán gyűrődéssel, egy lap kijár. Megjelent 600 példányban.
1903 Selyemtenyésztők naptára az 1903-1904. tenyésztési évre. IV. évf. Kiadja és a selyemtermelőknek ingyen kiosztja: a magyar királyi földmívelésügyi ministerium Országos Selyemtenyésztési Felügyelőség Szegzárdon. Bp.,(1903), Légrády-ny., 156+4 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne papírborítóval is, kissé kopott borítóval, a borítón cí...
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. III. kiadás. Bp., 1930, Otthon Nyomda, 363 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, két kijáró lappal (183/184., 185/186.), az elülső szennylapon jegyzettel, megviselt állapotban.
Requinyi Géza: Borászati kémia. Első kiadás. Bp., 1935,Kir. M. Természettudományi Társulat, 100 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a gerince szakadozott.