A kis bogárgyűjtő. A bogarak ismertetése és utasítás azoknak gyűjtése. A német eredetiből fordította: Bein Károly. Bp.,[1891],Lauffer Vilmos,(Rudnyánszky-ny.) 68 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült félvászon-kötéssel, laza fűzéssel, az eredeti 4 színes képtábla hiányzik, de 6 db más kötetből származó "bogaras" képtáblával.
Báró Wesselényi Miklós: A' régi híres ménesek egyike' megszűnésének okairól. Bp., 1985., Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1829-es kiadás reprint kiadása.
Bodnár-Kalmár: Magyarország Föld- és néprajza, Magyarország helyzete, népessége és gazdasági élete. Földrajz. Bp., 1938. Szent István Társulat. Kiadói, kicsit szakadt papírkötésben
Hoitsy Pál: A csillagok világából. Magyar Könyvtár 321. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 62+2 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé hiányos borítóval, aláhúzásokkal. Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja névbejegyzésével.
Dr. Kőnig Gyula: Algebra középiskolák számára. Átdolgozta: Dr. Beke Manó. Bp., 1901., Athenaeum, 2+360+2 p. Harmadik kiadás. Tanári tiszteletpéldány bélyegzéssel. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
Pam Brown: Henry Dunant. A Vöröskereszt meglapítója. Együttérzése milliók életét mentette meg. Ford.: Gyenes Júlia. hn.,1988., Helen Exley. Kiadói kartonált papírkötés.
Alfred Edmund Brehm: Az állatok világa I-IV. Teljesen átdolgozta Dr. Walter Rammner. Bp., 1957-1959, Bibliotheca - Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, gazdag illusztrációanyaggal, jó állapotban.