1 600 Ft
Maderspach Viktor: Menekülésem Erdélyből. Bp.,[1943.], Ruszkabányai Könyvkiadó,(Kapucinus-ny.), 142 p. Az oldalszámozáson belül, Maderspach Viola egészoldalas fametszeteivel. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban. A könyv szerepel az 1945/1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott "fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek" listáján!