Kuttner Sándor: Kis világtörténet. A magyar irodalomtörténet rövid vázlatával. Nép- és polgári tanodák és magániskolák. Pest, 1871., Lampel Róbert,(Rudnyánszky A.-ny.), 153 p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, firkált belső kötéstáblákkal, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal.
Georg Steindorff: Aegypten in Vergangenheit und Gegenwart. Berlin, 1915, Ullstein. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
William Watson: The Genius of China. Kiállítási katalógus. London, 1973., Times. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a borítón törésnyomokkal.
Bíró Lajos Pál: A Nemzeti Szinház története 1837-1841. Bp.,1931, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek). Kiadói sérült és elvált papírkötés, intézményi bélyegzővel, széteső állapotban. Felvágatlan példány