Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXVIII. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, enyhén kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.Előzéklapon, címlapon és tartalomjegyzékben ceruzás firkával. Magyar és német nyelven./ Statistical yearbook of the capital city of Budapest. XXVIII. Year. 1940. Half-linen-b...
Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály. Bp.,é.n. (cca 1938 után), "Pázmány". V., bővített kiadás. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói papírkötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, foltos.
A világhírű Adelsbergi barlang. Adelsberg, 1914., Adelsbergi Barlanggondnokság,(Nyitra-Kive-ny.), 16 p. Magyar nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. "Grotte di Postumia presso Trieste - Abbazia" feliratú címkével a borítón.
Dr. Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval./ Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Half-linen-binding. In Hungarian language.