Új magyar képzőművészet. IV. Szerk. és az életrajzokat összeállította: Dr. Fehér Zsuzsa. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés,
Hauser Arnold: A modern művészet és irodalom eredete. A manierizmus fejlődése a reneszánsz válsága óta. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Werner Hofmann: A földi paradicsom. 19. századi motívumok. Fordította: Havas Lujza. Bp.,1987,Képzőművészeti. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.