Fekete Lajos és Blattny Tibor: Az erdészeti jelentőségű fák és cserjék elterjedése a Magyar Állam területén. I. kötet, 793 p. + 12 táblával, 4 hiányzik, 2 kihajtható melléklettel. Selmecbánya, 1913, Joerges Ágost özvegye és fia könyvnyomdája. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén kopottas állapotban, utolsó 6 lap restaurált.
Philipp Karl Meran: Zwischen Weckruf und Strecke. Graz-Stuttgart,1974,Leopold Stocker Verlag. Német nyelven. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Philipp Karl Meran: ... und übrig blied die Jagd. Zwischen Weckruf und Strecke. Graz,1976, Leopold Stocker Verlag. Német nyelven. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Vadászlövészet. Összeáll.: Nagy Tibor. Nyíregyháza,[1964.], Magyar Vadászok Országos Szövetsége Szabolcs-Szatmár m. Koronglövő Egyesület. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón foltos, ceruzás jegyzettel.
Széchenyi Zsigmond: Nahar. Indiai útinapló; Afrikai tábortüzek; Alaszkában vadásztam; Szarvasok nyomában; Denaturált Afrika. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Szűcs Sándor: Régi magyar vízivilág. Bp., 1977, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az író, Szűcs Sándor (1903-1982) etnográfus halálozási értesítőjével.