Ady Endre: Párisban és napfényországban. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Ady Endre összes művei IV. köt. Bp., 1949., Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., é.n., Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, szakadt borítóval.
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Kiadói félvászon-kötésben, kisebb kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
Mereskovszkij munkái sorozat 10 kötete.(8 mű 10 kötetben.) Bp.,é.n.,Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik töredék kötet, változó, többnyire kopott, rossz állapotban.
Vegyes könyvtétel, 10 db: Verne Gyula Utazás a hold körül, Góth Imre: Vitaminok és hormonok., Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés, Dr. Tauszk Ferenc: A belgyógyászat alapvonalai, Garbedian H. Gordon: A természettudomány legújabb állomásai., Schwester Hodi Masafret: Egészség a jövőben. (Reflexológia.), Issekutz Béla: Gyógyszerek és gyógyítás I. köt. (szétvált, sérült kötéssel, kopott borítóval.), Mag...
Nowak, Zdzislaw: A malomtól a góig. 50 táblás játék. 1982, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban, papírkorongok egy része hiányzik.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-köt...