Kálmán Sámuel: Báró gyarmati Balassa Bálint és báró várkonyi Amade László. Bp., 1905., Pollacsek B., 62+2 p. Kiadói papírkötés, a gerincen egészen apró szakadással.
Vadnai Károly: Elmúlt idők. Emlékezések. Bp., 1886., Athenaeum, 254+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, kopott, foltos gerinccel, és kopott borítóval, a címlapon hiánnyal. Vadnai Károly (1832-1902) író, újságíró, a Fővárosi Lapok szerkesztője.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. II. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner, 397+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Weöres Sándor: A hallgatás tornya. Harminc év verseiből. A kötet könyvdíszeit Weöres Sándor rajzolta. Bp.,1956, Szépirodalmi Könyvkiadó, 431 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.