Németh László: A minőség forradalma. I-II. kötet (Egyben.) I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. Bp., 1943, "Magyar Élet". Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van.
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., 1924, Béta, (Globus-ny.), 160 p. A borító grafikája Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban. Dajbukát Jenő névbejegyzésével.
Georg Steindorff: Aegypten in Vergangenheit und Gegenwart. Berlin, 1915, Ullstein. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.