Ybl Miklós. Vál. és szerk.: Gerle János és Marótzy Kata. Az építészet mesterei. Bp., 2002., Holnap, 211 p. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, hiányzó szennylapokkal, hiányzó papír védőborítóval.
Ybl Ervin: Ybl Miklós. Bp., 1956, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 240+2 p.+66 t. (fekete-fehér képtáblák)+ 1 (kihajtható képtábla) t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban. Megjelent 3130 példányban.
A magyar akt-kiállítás albuma. Összeállították: Lyka Károly, Majovszky Pál, és Petrovics Elek. Bp.,(1926), "Művészet", (Athenaeum),163 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, a képek előtt hártypapírral. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Tamás István: Macskák és kertek. Udvardi Erzsébet képeivel. Bp., é.n., Szemimpex. Udvardi Erzsébet (1929-2013) által dedikált és dátumozott! Színes reprodukciókkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Klaus Fischer: Aktfotografie. VEB Fotokinoverlag, 1980. 2 . kiadás Kiadói vászonkötésben, kiadói, kissé szakadt papír védőborítóval. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva.