Fericsán Kálmán: Rítus és küldetés. Sámánság, nevelés és írásbeliség. A pedagógusképzés történeti előzményei I. köt. Bp., 2014., Agroinform. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Fericsán Kálmán (1945-2018) által dedikált.
Fericsán Kálmán: Rítus és logika. A görögök nevelési irányzatai, elvei és az első oktatási rendszer. A pedagógusképzés történeti előzményei III. köt. Bp., 2017., Agroinform. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Fericsán Kálmán (1945-2018) által dedikált.
[Tulsiczky Ferenc (1792-1830)]: Francisco Tulsitzky: Logica. Agriae, 1830., Typis Lycei Archi-Episcopalis, 297+5 p. Latin nyelven. Korabeli kopott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Kautz Gyula: Nemzetgazdaság és pénzügytan. I-III. kötet: A nemzetgazdaság általános tanai. II. köt.: Nemzetgazdaság különös tanai. III. köt.: A pénzügy- vagy államgazdaságtan. (Két kötetben.) Bp., 1875-1876, Franklin, XV+303+1;IX+1+292+1; VIII+279 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, részben hiányos címlapokkal, kissé foltos lapokkal, a III. kötet borítója kopott, a gerincén kis sérülés,...
Harkai Schiller Pál: Bevezetés a lélektanba. A cselekvés elemzése. Bp.,1944., Pantheon. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval. A szerző által dedikált.
Szilágyi Miklós: Néphagyomány - nép mentalistás - állami igazgatás az orvhalászat tükrében. Életmód és tradíció. 3. Bp., 1989., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Révay József: Megtanulok latinul. Bp.,én.,Franklin. Kiadói papírkötésben, kissé foltos lapokkal, 3 lapon, valamint egy beragasztott lapon sűrűn írt tintás jegyzetekkel.
Dr. Kornis Gyula: Elemi pszichológiai kísérletek. Összeáll.: - - .Bp.,1911., Franklin, 54+4 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, részben hiányos gerinccel.