Rectores Medici. Nagyszombat-Budapest. Szerk.: Monos Emil. Bp.,2005., Semmelweis. Magyar és angol nyelven. A Semmelweis Egyetem rektorainak arcképével, és életrajzával. Kiadói kartonált papírkötés.
Máday Izidor: Adatok az alkoholizmus kérdésének ismertetéséhez. Bp., 1905., Kilián Frigyes, IV+187 p. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, intézményi bélyegzővel.
Báró Wesselényi Miklós: A' régi híres ménesek egyike' megszűnésének okairól. Bp., 1985., Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1829-es kiadás reprint kiadása.
Dr. Ruszwurm Rezső: Mit kell tudnia az elsősegítségnyujtónak baleseteknél? Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület kiadványa. Bp., 1939.,(Vészi és Stein-ny.), 70+6 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.
Dr. Balázs Péter: Orvoslás pénzért és hivatástudatból . Bp., 2002, Melania Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóval, sérült előzéklappal.
Pam Brown: Henry Dunant. A Vöröskereszt meglapítója. Együttérzése milliók életét mentette meg. Ford.: Gyenes Júlia. hn.,1988., Helen Exley. Kiadói kartonált papírkötés.
Kürschák Jószef (szerk.): Matematikai és természettudományi értesítő. XLVIII. kötet első fele. 4 táblával. Magyar és német nyelven. Bp., 1932. MTA. Kiadói papírkötésben