A kínai történelem alapvető pontjai / Essential Points of Chinese History. Peking, 1954. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban / linen binding
Bertényi Iván-Diószegi István et al.: Királyok könyve. Bp., 1993, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, az elülső borítón címbejegyzéssel.
Horváth Mihály: A magyarok története. III-IV. szakasz. Pápa, 1844-1846,Ref. Főiskola betűivel, X+2+488;VI+309+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Szamota István: Magyar oklevél-szótár. Pótlék a magyar nyelvtörténeti szótárhoz. Bp., 1984, ÁKV. Az 1902-1906. évi kiadás reprintje. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, foltos lapélekkel, de alapvetően jó állapotban.
3 db könyv - id. Antall József: Menekültek menedéke. Bp., 1997, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó; Nemzeti gyász. 1993. december 12-18. Debrecen, 1994; Antall József élete képekben. 1994, Tevan. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-ház kihaltáig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 700 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopott
Szenzáció. A XX. század a magyar napisajtó címlapjának tükrében. 1900-1990. Vál., bevezetőt és a sajtótörténeti visszapillantásokat írta: Vince Mátyás. Bp., 1996., Gazdasági Média. Kiadói kartonált papírkötés.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-III., V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp.,é. n. (1910 körül), Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, hiányzó IV. kötettel,...